Sport dla zdrowia

dobre miejsce na wakacje, gdyńskie apartamenty Aktywne spędzanie wolnego czasu, to połączenie przyjemnego z pożytecznym – mówią lekarze. Niestety, w związku z rozwojem nowych technologii i komputeryzacji poszczególnych sfer naszego życia, coraz rzadziej wybieramy aktywny wypoczynek. Wolny czas, dorośli spędzają przed telewizorem, młodzież od rana do wieczora, siedzi przed komputerem. Szkodzimy swojemu zdrowiu. Psujemy nasz wzrok, komputer powoduje natomiast częste dolegliwości ze strony kręgosłupa. Wystarczy przyjrzeć się sylwetkom młodych ludzi. Z jednej strony młodzi, ale ich postawa wykazuje już oznaki przygarbienia charakterystyczne dla osób starszych. Popularne stało się spędzanie weekendów w galeriach handlowych, gdzie rodziny udają się nie na zakupy, ale po to, by spędzić tam czas.

O ile spacer, jest cecha pozytywną, o tyle zamknięte pomieszczenia przynoszą nam więcej, szkody niż pożytku. Czy nie lepiej latem wyjechać w tym czasie nad jezioro, do lasu, czy chociażby do pobliskiego parku? A zimą? Cóż, spacery po śniegu i lekki mróz, nikomu jeszcze nie zaszkodziły. Wręcz przeciwnie, poprawiają krążenie, zwiększają odporność. Pływanie, to kolejna propozycja spędzania wolnego czasu. Baseny znajdują się przecież, niemal w każdym mieście. Nawet jeśli mamy malutkie dzieci, nic nie stoi na przeszkodzie, by nauczyć je pływać w bardzo młodym wieku. Pokażmy naszym pociechom, że sport i aktywne spędzanie wolnego czasu, może być przyjemne. Nie mówiąc już o budowaniu relacji w rodzinie, które również wyjdą nam tylko na zdrowie.

Na skróty

Polecane:

Nowa dieta, nowe życie Żadna dieta nie przyniesie spodziewanego efektu, jeśli nie będą jej towarzyszyć ćwiczenia i zdrowy styl życia. Nowa dieta, nowe życie
gilere dna 50 jaworzno zso jedlnia letnisko wartość względna i bezwzględna punkt ksero koszalin bizony zwierzęta

Porady

Zdrowe ćwiczenia
Ćwiczenia fizyczne pomagają utrzymać zdrowie i poprawiają samopoczucie.

Dietyc, odchudzanie i zdrowie Na naszej stronie znajdziesz wiele ciekawych informacji związanych ze zdrowiem i odchudzaniem. Dowiesz się jak bezpiecznie zrzucać kilogramy oraz jak żyć długo i szczęśliwie :)