Niebezpieczna dieta nastolatków

dobre miejsce na wakacje, gdyńskie apartamenty Kiedy planujemy schudnąć, zastanawiamy się, która dieta będzie dla nas najbardziej odpowiednia. W kolorowych czasopismach i na wielu stronach internetowych, każdego dnia znajdujemy setki diet uznawanych za cud. Musimy jednak uświadomić sobie, ze diety cud, tak naprawdę nie istnieją. Nawet jeśli znajdziemy takie, po których stosowaniu w krótkim czasie zrzucimy kilkanaście kilogramów, nie pozostanie to bez wpływu na nasze zdrowie. Wiele przepisów opiera się na przykład na jednym składniku ( dieta białkowa). Każdy organizm potrzebuje natomiast, mnóstwo innych elementów. Poza tym, nadmiar wszystkiego raczej szkodzi niż pomaga.

Specjaliści przestrzegają wiec przed stosowaniem diet, które wcześniej nie zostały skonsultowane z lekarzem. Każdy człowiek ma inne predyspozycje i możliwości zdrowotne. Dla jednych dieta warzywna może okazać się najbardziej odpowiednia, podczas gdy dla innych, okaże się „zabójcza”. Szczególnie istotne jest właściwe dobranie diety, dla młodych ludzi, którzy dopiero dojrzewają. Nastolatki w tym okresie potrzebują wszystkich składników odżywczych, a nie tylko wybranych elementów. Trudne zadanie stoi wiec przed rodzicami tych młodych ludzi. Obserwujmy, co je nasze dziecko, aby nierozsądne odchudzanie, nie doprowadziło do rodzinnej tragedii. Brak kontroli lekarskiej, może spowodować anoreksję, bulimię, a już na pewno anemię. Ta z kolei może spowodować wyczerpanie organizmu i zaburzenia w funkcjonowaniu ważnych narządów, takich jak nerki, wątroba czy serce.

Na skróty

Polecane:

Nowa dieta, nowe życie Żadna dieta nie przyniesie spodziewanego efektu, jeśli nie będą jej towarzyszyć ćwiczenia i zdrowy styl życia. Nowa dieta, nowe życie
gilere dna 50 jaworzno zso jedlnia letnisko wartość względna i bezwzględna punkt ksero koszalin bizony zwierzęta

Porady

Zdrowe ćwiczenia
Ćwiczenia fizyczne pomagają utrzymać zdrowie i poprawiają samopoczucie.

Dietyc, odchudzanie i zdrowie Na naszej stronie znajdziesz wiele ciekawych informacji związanych ze zdrowiem i odchudzaniem. Dowiesz się jak bezpiecznie zrzucać kilogramy oraz jak żyć długo i szczęśliwie :)