Badania profilaktyczne dla zdrowia

dobre miejsce na wakacje, gdyńskie apartamenty Lekarze coraz więcej uwagi, poświęcają profilaktyce. Uważają bowiem, ze okresowe badania, są zdecydowanie tańsze od leczenia zaawansowanej chorób. Poza tym, wczesne wykrycie wielu chorób, daje szansę na całkowite wyleczenie. I to jest chyba najważniejszy aspekt profilaktyki. Niestety, świadomość pacjentów, mimo iż z roku na rok coraz większa, wciąż jeszcze pozostawia wiele do życzenia. Unikamy badań lekarskich, wymyślając przy tym różne powody. Jeśli nic nam nie dolega to po co mamy odwiedzać przychodnię. Zapominamy jednak, ze wiele chorób rozwija się w ukryciu i w większości przypadków, objawy pojawiają się bardzo późno. Często nawet za późno, by cokolwiek zrobić.

Powiedzenie, że „im mniej wiem tym lepiej śpię” jest zupełnie nieprzydatne w przypadku wiedzy na temat naszego zdrowia. Kolejny powód, dla którego unikamy badań jest również niezrozumiały dla lekarzy. To strach. Kiedy już zaobserwujemy u siebie niepokojące objawy, boimy się badań. Nasza obawa pobudza natomiast wyobraźnię, w której tworzymy czarne scenariusze. Wydaje nam się, że wyniki badań, nie pozostawią nam cienia nadziei na wyzdrowienie. I koło się zamyka. W jednym i drugim przypadku robimy sobie krzywdę. Aby uniknąć stresu związanego z chorobą, warto więc poddawać się kontrolnym badaniom lekarskim. Przynajmniej raz w roku, powinniśmy zrobić badania krwi i moczu. Kobiety natomiast powinny regularnie odwiedzać ginekologa i raz na 2 lata poddawać się badaniom cytologicznym. Nawet, kiedy wszystko jest w porządku.

Na skróty

Polecane:

Nowa dieta, nowe życie Żadna dieta nie przyniesie spodziewanego efektu, jeśli nie będą jej towarzyszyć ćwiczenia i zdrowy styl życia. Nowa dieta, nowe życie
gilere dna 50 jaworzno zso jedlnia letnisko wartość względna i bezwzględna punkt ksero koszalin bizony zwierzęta

Porady

Zdrowe ćwiczenia
Ćwiczenia fizyczne pomagają utrzymać zdrowie i poprawiają samopoczucie.

Dietyc, odchudzanie i zdrowie Na naszej stronie znajdziesz wiele ciekawych informacji związanych ze zdrowiem i odchudzaniem. Dowiesz się jak bezpiecznie zrzucać kilogramy oraz jak żyć długo i szczęśliwie :)